September 2013

Sophia Myles

27. september 2013 at 22:31 | Ebi Guetta |  Herečky svět
Sophia Jane Myles (*18.3. 1980, Londýn, Anglie,VB) je britská seriálová, filmová a divadelní herečka. Její otec Peter R. Myles je farář anglikánské církve a její matka pracuje ve vydavatelství. Její babička z matčiny strany je Ruska. Původně chtěla studovat filosofii na Cambridge, ale poté, co si jí v 16 letech ve školní hře všiml oscarový scenárista a režisér Julian Fellows se dala na herectví. První filmovou roli získala v roce 1996 ve Fellowsově filmu "The Prince and the Pauper" (Princ a Pruďas). O 2 roky později ztvárnila Susan ve filmu "Mansfieldské sídlo" a v roce 1999 získala malou roli v TV seriálu "Oliver Twist" (seriál, který proslavil Keiru Knightley). V roce 2001 se objevila jako manželka Johnnyho Deppa v krimi hororu "Z pekla". V letech 2003, 2006 a 2012 hrála s Kate Beckinsale ve filmech "Underworld", "Underworld: Evolution" a "Underworld: Probuzení". Následovaly filmy a seriály "The Life and Adventures of Nicholas Nickleby" (2001, James D'Arcy, Charles Dance), "Klub únosců" (2002), "Foylova válka" (2002), "MI5" (2010), "Letka Bouřliváků" (2004, Ben Kingsley), "Umění musí bolet" (2006, John Malkovich), "Drákulův polibek" (2006, David Suchet), "Tristan a Isolda" (2006, James Franco)... V roce 2006 se objevila ve 4. dílu 2. série Doctora Who jako Madame de Pompadour. Od roku 2007 do roku 2008 hrála Beth Turnerovou ve fantasy seriálu "Za svitu měsíce".
V roce 2014 si společně s Markem Wahlbergem a Stanleym Tuccim zahraje v nových Transformers. V roce 2004 chodila s Charlesem Dancem, který je o 34 let starší než ona. A v letech 2005-2007 chodila s Davidem Tennantem. Mluví francouzsky a německy, ráda jezdí na koni, plave a lyžuje.

Autogram získán výměnou se sběratelem z Londýna.

Fotka je vlastně plakát k filmu Mansfieldské sídlo a není na ní Sophia, ale britská herečka Frances O'Connor. Podpis je Sophiin.

Sophia:

Joely Richardson

27. september 2013 at 18:05 | Ebi Guetta |  Herečky svět
Joely Kim Richardson (*9.1. 1965, Londýn, Anglie,VB) je britská filmová, divadelní a seriálová herečka. Její matkou je uznávaná herečka Vanessa Redgrave a její otec Tony Richardson (*1928 - †1991) byl oscarový režisér. Její sestra Natasha Richardson (*1963 - †2009) byla také herečka (filmy: Past na rodiče, Krásná pokojská, Dohola...) a zároveň první a zatím jediná manželka Liama Neesona. Zemřela po pádu na lyžích, v Kanadě roku 2009.

Zpět k Joely:
Předtím než se stala herečkou žila 2 roky na Floridě a chtěla se stát profesionální tenistkou. Nakonec vystudovala herectví v Londýně a svou kariéru zahájila v divadle Old Vic. K filmu se dostala v roce 1984. Její první rolí byla servírka ve filmu "Hotel New Hampshire" s Jodie Foster a Sethem Greenem. O rok později "Městečko Wetherby" s Vanessou Redgrave, Judi Dench a Ianem Holmem. Následovalo několik dalších rolí. V roce 1996 hrála módní návrhářku Anitu ve filmu "101 dalmatinů".
A v roce 2010 ztvárnila šestou ženu Jindřicha VIII. (Jonathan Rhys-Meyers) Catherine Parrovou v seriálu "Tudorovci. Já ji mám nejraději jako Anitu Vangerovou ve filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" (2011, Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer) od režiséra Davida Finchera. V roce 1992 se jí narodila dcera Daisy.
Příští rok příjde do kin americký film "Vampýrská akademie" (podle knižní série od Richelle Mead), ve kterém si Joely zahraje královnu Taťánu. Vampýrská akademie patří mezi mé nejoblíbenější knižní série, ale už teď můžu říct, že film bude totální propadák, který mi celou sérii znechutí. Nejenže američani (Plačící) vybrali naprosto nevhodné a neznámé herce (kromě Joely), ale celý film natočili jak jinak než americky (= parodie na Stmívání, litry kečupu, polonahé ženské, pitomé večírky...).

Další filmy a seriály: Padlý anděl (2003, Gary Sinise), Horizont událostí (1997, Laurence Fishburne, Sam Neil), Lady Chatterlyová (1993, Sean Bean), Hercule Poirot: Křížový král (1989), Den trifidů (2009, Brian Cox, Vanessa Redgrave), Plastická chirurgie s.r.o. (TV seriál, 2003, Julian McMahon, Jessalyn Gilsig), Patriot (2000, Mel Gibson, Heath Ledger, Jason Isaacs), Anonym (2011, Rhys Ifans, V. Redgrave, David Thewlis)...

Autogram jsem získala výměnou s Redhead. Děkuji :)

Fotka:

Sir Michael Caine

27. september 2013 at 6:06 | Ebi Guetta |  Herci svět
Maurice Joseph Micklewhite (*14.3. 1933, Rotherhithe, Londýn, Anglie, VB) je britský herec, spisovatel a producent.

Filmy: Hana a její sestry, Slídil, Temný rytíř, Batman začíná, Temný rytíř povstal, Pravidla moštárny, Počátek, Harry Brown, Alfie, Gambit, Dokonalý trik, Podfukáři, Slečna Drsňák, Moje krásná čarodějka...

Odesláno: 2 fotky, dopis, obálka s adresou a známkou - 24.6. 2013
Přijato: 2 podepsané fotky (1 rozmazaná Zamračený) v mé obálce - 9.9. 2013

Použitá adresa:
Michael Caine
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

Teď má novou:
Michael Caine
42
8 Flitcroft Street
London WC2H 8DL
UK

Fotky:


Karen Gillan

21. september 2013 at 11:53 | Ebi Guetta |  Herečky svět
Karen Sheila Gillan (*28.11. 1987, Inverness, Skotsko,VB) je britská seriálová, divadelní a filmová herečka, známá komička a bývalá modelka. V 16 letech začala studovat múzická umění v Edinburghu, ale studium nedokončila. O rok později nastoupila na hereckou školu. Během studia získala svou první roli - v britském krimi seriálu "Rebus" (2006, Ken Stott, John Hannah, Michelle Fairley). V roce 2008 parodovala celebrity v pořadu "The Kevin Bishop Show". Jejími "oběťmi" se staly Angelina Jolie, Katy Perry →TADY← i Julia Roberts. Ve stejném roce se objevila i ve 2. dílu 4. série Pána času jménem "Ohně Pompejí", ale zatím ne jako Doktorova společnice Amy Pond, ale jako Věštkyně. Ve stejném díle se poprvé objevil i budoucí Doktor Peter Capaldi. Roli Amy Pondové získala až v roce 2010 a vydržela až do roku 2012. Krátce po odchodu si zahrála v seriálu "Pond Life" (opět s Mattem Smithem a Arthurem Darvillem).
V současné době natáčí film "Guardians of the Galaxy" se Zoe Saldanou a Vinem Dieselem. Kvůli roli mimozemšťanky Nebuly si musela (nebo jen chtěla?) oholit hlavu dohola.

Zajímavosti:
- Na konkurz na roli Amy šla kvůli své matce, která je velkou fanynkou seriálu.
- Amy v 11 letech ztvárnila Karenina sestřenice Caitlin Blackwoodová.
- Nechává si říkat Panic Moon, což je anagramem slova "Companion" (společnice).
- Je fanynka seriálu "Community".
- Žije v Los Angeles.

Autogram jsem získala výměnou.

Fotka:

Hannah Murray

17. september 2013 at 15:33 | Ebi Guetta |  Herečky svět
Hannah Murray (*1.7. 1989, Bristol, Anglie, VB) je britská seriálová, filmová a divadelní herečka. Její otec je univerzitní profesor a její matka je výzkumná technička. Prožila poklidné dětství v Bristolu a navzdory tomu, že nikdo z její rodiny se hraní nevěnoval, ona začala navštěvovat hodiny herectví. Když bylo Hannah 16 let, tak se v Bristolu konal konkurz pro mladé herce do britského seriálu a Hannah získala hlavní roli . Jednalo se o seriál "Skins" a o roli dívky s poruchou potravy jménem Cassie. V roce 2008 si zahrála malou roli ve filmu "V Bruggách" spolu s Colinem Farrellem a Clémence Poésy, ale její scéna byla bohužel z finální verze vystřižena. V roce 2010 ztvárnila Moniku ve filmu "Lůno" po boku Evy Green a Matta Smithe. Mihla se i v Burtonově filmu "Temné síny" (2012) s Johnnym Deppem.
V současné době hraje Gilly v seriálu "Hra o trůny".

Odesláno: dopis, 3 fotky, obálka s adreou a známkou - 21.8. 2013
Přijato: všechny fotky podepsané a věnované v mé obálce - 11.9. 2013

Adresa:
Hannah Murray
Troika
10A Christina Street
London, EC2A 4PA
UK

Fotky:Isaac Hempstead-Wright

10. september 2013 at 18:36 | Ebi Guetta |  Herci svět
Isaac William Hempstead (*4.4. 1999, Anglie) je britský začínající seriálový a filmový herec. Svou hereckou kariéru započal v 11 letech v hororu "The Awakening". Od roku 2011 hraje Brana Starka v seriálu "Game of Thrones". Teď v srpnu měl premiéru film "Closed Circuit" ve kterém si zahrál malou roli. Spolupracoval s hvězdama jako Eric Bana, Rebecca Hall, Imelda Staunton, Jim Broadbent, Barbora Bobulová, Ben Kingsley, Simon Pegg, Nick Frost, Elle Fanning a Dominic West.
Žije s rodinou v Kentu a kvůli hraní má problémy se školou.

Na závěr mého dopisu většinou přidávám nějakou otázku. Ale až teď se mi stalo, že mi opravdu někdo napsal odpověd. Isaaca jsem se ptala jestli četl Píseň ledu a ohně (knižní předloha Hry o trůny). Odpověd najdete v dopise.

Odesláno: dopis, 3 fotky, dolar, obálka s mou adresou - 12.6. 2013
Přijato: všechny fotky podepsané (2 z nich věnované), můj dolar a krásný dopis - 9.9. 2013

Adresa:
Isaac Hempstead-Wright
ARG
4 Great Portland Street
London W1W 8PA
UK

Fotky:


s Kitem Haringtonem

Dopis:

Dear Lucy,
Thank you for writing to me, and for the kind things you say, I love getting mail from fans of the show.
It's hard to believe we are shooting season 4, where did the other seasons 3 go to! I start next week, but shooting has been underway for some time. Maisie and Sophie have been pretty busy already. We have very different schedules, but I am hoping we will coincide some time in October. I am really looking forward to seeing the Bran gang - Kristian (Hodor) and Ellie and Thomas, who play Meera and Jojen. We've got some exciting scenes to film this season so it should be fun! The Stark family have had such a grim time, I am really hoping that things pick up for them soon. I'm not holding my breath though!
I haven't read the books yet, but my parents have , and they inform me on all the happenings!

Best wishes,
Isaac Hempstead-Wright

překlad:

Drahá Lucie, děkuji za tvůj dopis a za laskavá slova která říkáš, miluju, když dostávám dopisy od fanoušků seriálu. Je těžko uvěřitelné, že natáčímě 3. sérii, kam se poděly ty další 3! Začínám příští týden, ale natáčení už nějakou dobu probíhá. Maisie (Arya) a Sophie (Sansa) už mají hodně napilno. Máme velmi rozdílné rozvrhy, ale doufám, že se shodneme někdy v září. Těším se až uvidím "Branův gang" - Kristiana (Hodor) a Ellie a Thomase (Thomas Sangster), kteří hrají Meeru a Jojena. Budeme natáčet nějaké strhující pasáže, takže by to měla být zábava! Starkovic rodina zažívá strašné časy a já vážně doufám, že se to brzo zlěpší. Už skoro nedýchám!
Knihy jsem zatím nečetl, ale moji rodiče ano. Vždy mi řeknou, co se bude dít dál.

S přáním všeho dobrého,
Isaac Hempstead-Wright

Michael Palin

8. september 2013 at 20:23 | Ebi Guetta |  Herci svět
Michael Edward Palin (*5.5. 1943, Sheffield, hrabství York, Anglie,VB) je britský komik, herec, scenárista a moderátor. Jeho otec Edward Moreton Palin byl manažerem a inženýrem v továrně na toaletní papír a jeho matka Mary Rachel Lockhart byla dcerou nejvyššího Šerifa z Nottinghamu. Většinu dětství strávil doma se svou o 9 let starší sestrou Angelou, která v roce 1992 spáchala sebevraždu. Jeho první divadelní role byla Martha Cratchitová v Dickensově Vánoční koledě. Při představení spadl z podia. Od roku 1962 studoval historii na Oxfordu, kde poznal svého budoucího "montypythonovského" kolegu a přítele Terryho Jonese. Spolu s Terrym napsal několik scénářů k divadelním hrám, získal několik cen a zahrál si pár rolí. Také získal diplom za moderní historii. Po úspěšném zakončení studia trávil nějaký čas v Bristolu, kde společně s Terrym Jonesem a Johnem Cleesem uváděl hudební pořad pro mladé. Ti tři se podíleli i na scénářích a získali za ně několik cen. V roce 1966 se oženil s Helen Gibbinsovou, dcerou farmáře. Mají spolu 3 děti - Thomase (1969), Williama (1971) a Rachel (1975). Žijí spolu dodnes.
V roce 1967 se s Terrym dali dohromady s Ericem Idlem a Terrym Gilliamem a vymysleli pořad pro děti "Do Not Adjust Your Set" za který získali cenu na TV festivalu v Mnichově. O rok později se objevil v satiře Cleese a Grahama Chapmana. Zanedlouho dostali od BBC příležitost natočit svůj vlastní komediální, inteligentní, trhlý a nedlouho po vzniku legendární sled scének jménem Monty Pythonův Létající Cirkus. Mezi jejich nejznámější scénky patří třeba Ministerstvo trhlé chůze, Sebeobrana proti čerstvému ovoci, Fotbalový zápas filozofů, Mozkový specialista, Kupování postele, Hádavá klinika, Mrtvý papoušek, Obchod se sýry, Z restaurace, Drvoštěpova píseň, Pracovní pohovor, Španělská inkvizice a Palinova oblíbená Rybí políčkovaná. Skončili po 4 letech se 45 díly a později natočili 4 filmy: "A teď něco úplně jiného" (1971), "Monty Python a Svatý grál" (1975), "Život Briana" (1979) a "Monty Pythonův smysl života" (1983). V následujících letech mnohokrát spolupracovali na TV pořadech, dokumentech, knihách, divadelních hrách i filmech. V roce 1988 si zahrál jednu z hlavních postav v Cleesově filmu "Ryba jménem Wanda" - společně s Jamie Lee Curtis a Stephenem Fryem. Palin je také uznávaný básník a spisovatel. V osmdesátých a devadesátých letech napsal mnoho knih (některé ve spolupráci s Terrym Jonesem nebo ostatními Pythony) a cestopisů. Časopisem Wanderlust byl zvolen jedním z deseti největších cestovatelů všech dob. A z toho jako jediný žijící. Na svých cestách toho prožil hodně. Otřesy mozku, zlámaná žebra, střevní potíže, ukamenování svého auta rozzuřeným davem, výškovou nemoc, bolesti zubů... Jednou ho dokonce břitvou holil slepý indický holič.V roce 1998 podnikl cestu kolem světa za 80 dní. Při své nejdelší výpravě (přes 240 dní) procestoval všechny země u pobřeží Pacifiku pouze se 4 denní přestávkou. Byl prvním člověkem, kterému dovolili vydat se s kamerou do vnitrozemí rudé Číny. Většina jeho cest je zfilmována a sepsána. Za mnohé z nich obdržel spoustu cen.
31.12. 1999 mu britská královna Alžběta II. udělila řád CBE (Komandér řádu Britského impéria) za jeho služby televizi a cestovatelství. Je jedním z 30 nejlepších světových komiků.


Pár zajímavostí:
- Miluje dobré jídlo a umění.
- Často si ho pletou s Ericem Idlem.
- Bývá označovám za nejkrásnějšího a nejoblíbenějšího Monty Pythona. Já mam nejraději Johna Cleese.

Autogram získán výměnou :)

Fotka:

7.9. 2013

7. september 2013 at 18:48 | Ebi Guetta |  Odeslané dopisy
Zachary Quinto
(prosím, prosím, ať mi odpoví :D)
- dopis, 3 fotky, 2 dolary, obálka s mou adresou a známkou
Adresa:
na hru "The Glass Menagerie" do USA

6.9. 2013

6. september 2013 at 18:31 | Ebi Guetta |  Odeslané dopisy
Rose Leslie
- dopis, 3 fotky, obálka s mou adresou, dolar
Adresa:
Rose Leslie
Hamilton Hodell
5th Floor
66-68 Margaret Street
London W1W 8SR
UK

Michael Caine
(Pokus číslo 2 - ale tentokrát jsem mu napsala pravý fanouškovský dopis, protože Sir Michael Caine je jedním z mých nejoblíbenějších herců a zároveň jsem mu chtěla sdělit dojmy z jeho autobiografie, kterou jsem dočetla minulý týden. A překvapivě celou v angličtině, protože v češtině dobré knihy prostě už nějak nevycházejí Křičící. A když ano, tak se musejí hledat s lupou.)

- 2 stránkový dopis, 2 fotky, obálka s mou adresou, dolar
Adresa:
Michael Caine
42
8 Flitcroft Street
London WC2H 8DL
UK

Laura Vandervoort

5. september 2013 at 19:27 | Ebi Guetta |  Herečky svět
Laura Dianne Vandervoort (*22.9. 1984, Toronto, Ontario, Kanada) je kanadská seriálová a filmová herečka. Je vnučkou kanadského hokejisty Freda Sangera. Ve věku 6 měsíců dostala meningitidu a byla na několik týdnů hospitalizována. Byla vychovávána jako kluk, hrála fotbal, tenis, baseball, dělala gymnastiku a karate. Je fanynkou Meryl Streep a Tima Burtona.V letech 1997 - 2007 hrála malé role v televizních seriáléch a filmech. V roce 2000 se tak trochu proslavila hlavní rolí ve filmu "Mom's Got a Date with a Vampire". Ten film jsem neviděla, ale podle hodnocení na čsfd to byl propadák. Od roku 2004 do roku 2008 hrála jednu z hlavních rolí v seriálu "Instant Star". Její nejznámější rolí je Kara "Supergirl" ze seriálu "Smallville". V roce 2009 hrála ve filmu "Do hlubiny 2", který je podlě mě celkem dobrý (i navzdory mizernému hodnocení). Filmy o hledačích pokladu a žralocích mám prostě ráda Smějící se
Další filmy a seriály: "Méďa" (2012), "Tohle je válka" (2012), "Dresden" (2007), "V" (2009) a pár dalších.

Autogram jsem získala výměnou.
Omlouvám se za menší neaktivitu, ale právě jsem nastoupila na gympl a ještě tak úplně nevím, co od toho mám čekat.

Fotka:

Ben Whishaw

2. september 2013 at 15:31 | Ebi Guetta |  Herci svět
Benjamin John Whishaw (*14.10. 1980, Clifton, Bedfordshire, Anglie, VB) je britský divadelní, filmový a seriálový herec. Jeho matka Linda je kosmetička a jeho otec Jose Whishaw je počítačový inženýr. Má bratra-dvojče Jamese. Stejně jako Alan Rickman a Sir Anthony Hopkins i on vystudoval prestižní londýnskou univerzitu Royal Academy of Dramatic Art (RADA). Od svých 14 let hrál malé role v britských seriálech a hrál v několika divadlech. V roce 1999 získal svou první filmovou roli ve filmu "Zákop" s Danielem Craigem v hlavní roli. O rok později získal nominaci na cenu Laurence Oliviera za roli Hamleta v divadle Old Vic. Následovaly filmy "Můj bratr Tom" (2001), "Po krk v extázi" (2004, Daniel Craig, Tom Hardy, Burn Gorman), "Nezničitelná láska" (2004, D. Craig, A. Lincoln, R. Ifans, H. McCrory, B. Nighy), "Kupec benátský" (2004, Al Pacino, Jeremy Irons) a "Stoned" (2005, David Morrisey). V roce 2006 se proslavil rolí Jeana-Baptista Grenouillea ve filmu podle knihy Patricka Süskinda - "Parfém: Příběh vraha" (Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, John Hurt). V castingu porazil takové hvězdy jako jsou Leonardo DiCaprio a Orlando Bloom. Většina filmu byla natočena v Praze.
Minulý rok ztvárnil génia Q v úžasné 23. bondovce "Skyfall" (opět D. Craig, J. Dench, N. Harris...). A ve stejném roce si zahrál skladatele Roberta Frobishera (jednu z hlavních postav) v úžasném filmu "Atlas mraků" podle ještě úžasnějšího stejnojmenného románu Davida Mitchella. Knihu jsem přečetla za pár dní a vřele doporučuji všem Usmívající se. Spolu s Benem ve filmu hráli i Halle Berry,Tom Hanks, Hugo Weaving, James D'Arcy, Hugh Grant, Jim Sturgess, Jim Broadbent, Susan Sarandon a Du-na Bae. Každý z herců hrál několik rolí.

Pár zajímavostí:
- Od léta 2012 žije se svým manželem (australským skladatelem) Markem Bradshawem.
- Knihu "Parfém" četl 4x.
- Jeho oblíbený film je "Vertigo" (1958) od Hitchcocka.
- Oblíbený herec James Stewart.
- Ve volném čase rád čte, maluje a zahradničí.

Autogram jsem získala výměnou se sběratelem z Londýna a jsem moc ráda, že ho mám, protože mi z divadla neodpověděl.

Fotka: